مقالات

روغن مناسب چانگان ایدو + بهترین روغن موتور و گیربکس ایدو

بهترین روغن برای ماشین چانگان ایدو

خودروی چانگان ایدو یکی از بهترین و باکیفیت‌ترین خودرو هایی است که در شرکت چینی چانگان تولید شده و به بازار ایران وارد شده است. نگهداری از این خودرو بسیار راحت است.

تنها نکته‌ای که باید برای نگهداری از آن در نظر داشته باشید این است که باید روغن چانگان ایدو را هر چند وقت یکبار تعویض کنید. روغن برای چانگان ایدو بسیار زیاد وجود دارد. در واقع شرکت‌های مختلفی روغن مناسب چانگان ایدو را تولید کرده‌اند که می‌توانید با خرید آن‌ها، عملکرد خودروی خود را تقویت کنید. همچنین میتوانید برای خرید لوازم یدکی چانگان ایدو از همین سایت اقدام کنید.

نکته مهم اینجا است که باید نسبت به نیاز خودرو و منطقه آب‌وهوایی محل زندگی خود روغنی مناسب را بخرید. هر کدام از این روغن‌ها درجه ویسکوزیته متفاوتی دارند. به همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم که تا انتها همراه ما باشید. در ادامه به طور دقیق انواع مدل‌های بهترین روغن چانگان ایدو را باهم بررسی خواهیم کرد.

بهترین روغن برای ماشین چانگان ایدو

روغن مناسب چانگان ایدو برای مناطق گرمسیری

یکی از پرفروش‌ترین مدل‌هایی که برای روغن‌موتور خودروی چانگان ایدو وجود دارد مدل گرمسیری آن است. همان‌طور که گفتیم باید برای مناطق مختلف آب‌وهوایی از مدل‌های متنوعی روغن‌موتور استفاده کنید. این‌گونه عملکرد موتور دچار اختلال نشده و استهلاک آن تا حدود بسیار زیادی کاهش پیدا می‌کند. به‌طورکلی برای هر خودرو، درجه ویسکوزیته پایین برای مناطق گرم پیشنهاد می‌شود.

اگر در منطقه‌ای گرم و خشک زندگی می‌کنید باید از روغن مناسبی استفاده کنید که گرانروی کمی داشته و غلظت آن پایین است. پیشنهاد متخصصین خودرو این است که از روغن‌های 10W-40 برای این کار استفاده کنید. از بهترین مدل‌هایی که می‌توان آن‌ها را در میان بهترین روغن چانگان ایدو قرارداد، موارد زیر را می‌توان نام برد:

 • روغن‌موتور کاسترول مدل MAGNATEC 10W40 e4L
 • روغن‌موتور الف مدل EVOLUTION 700 ST 10W40 4L
 • روغن‌موتور لیکومولی Super Leichtlauf SN
 • روغن‌موتور لوبریفنت کانادا مدل SN حجم 4 لیتر
 • روغن‌موتور توتال مدل 7000 SN حجم 4 لیترو
 • روغن‌موتور ادینول SP حجم 4 لیتر

روغن مناسب چانگان ایدو برای آب‌وهوای معتدل

اگر در منطقه‌ای با آب‌وهوای معتدل زندگی می‌کنید و می‌خواهید از خودروی چانگان ایدو استفاده کنید، باید روغنی مناسب برای این خودرو تهیه کنید. به‌طورکلی استفاده از روغن‌موتورهای مختلف در مناطق آب‌وهوایی معتدل مشکلی ندارد؛ زیرا این مناطق نه خیلی گرم هستند و نه خیلی سرد.

شما دوستان عزیز  می‌توانید بسیاری از روغن‌موتورها با غلظت‌های مختلف یا همان درجه ویسکوزیته روغن چانگان استفاده کنید. اما بهتر است روغن‌هایی را تهیه کنید که درجه گرانروی آن‌ها متوسط بوده و غلظت متوسطی دارند. این روغن‌موتورها معمولاً در دسته روغن‌های 5W-40 قرار می‌گیرند.

مدل‌هایی مختلف از این روغن در بازار وجود دارد که می‌توانید با خرید آن‌ها، بهترین روغن چانگان ایدو را درون موتور این خودرو بریزید. بهترین روغن برای چانگان ایدو در مناطق آب‌وهوایی معتدل عبارت‌اند از:

 • روغن‌موتور لوبریفنت کانادا مدل SN حجم 4 لیتر
 • روغن‌موتور کاسترول مدل مگناتک SN حجم 4 لیتر
 • روغن‌موتور بوش مدل لاکچری SN حجم 4 لیتر
 • روغن‌موتور پروفیکار مدل Synth-Tech SN حجم 4 لیتر
 • روغن‌موتور ادینول SP حجم 4 لیتر

روغن مناسب چانگان ایدو برای آب‌وهوای سردسیر

یکی دیگر از مدل‌هایی که می‌توانید بهترین روغن چانگان ایدو را از آن خریداری کنید، مدل‌هایی هستند که برای آب‌وهوای سردسیر مناسب‌اند. آب‌وهوای سردسیر آب‌وهوایی است که همیشه سرد بوده و رطوبت هوا معمولاً در آن بالا است.

به همین دلیل معمولاً پیشنهاد می‌شود خرید روغن برای چانگان ایدو را برای مدل‌هایی در نظر بگیرید که غلظت بالایی دارند. این مدل‌ها تحمل دمایی بالایی داشته و ساختار آن‌ها در سرمای هوای تغییر نخواهد کرد. به طور مثال اگر در مناطق شمالی کشور زندگی می‌کنید باید از روغن‌هایی استفاده کنید که درجه ویسکوزیته یا همان درجه گرانروی آن‌ها معادل 5-W30 باشد.

این درجه ویسکوزیته معمولاً غلظت بالایی داشته و همین دلیل نیز مناسب‌بودن آن برای مناطق سرد آب‌وهوایی بهتر کرده است. از بهترین مدل‌های این روغن که می‌توانید برای روغن مناسب چانگان ایدو بخرید می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • روغن‌موتور آیسین 5W-30 چهارلیتری
 • روغن‌موتور زیک X5 5W30
 • روغن‌موتور زیک X7-5w30
 • و…

شما می‌توانید انواع این مدل‌ها را از فروشگاه‌های معتبر در زمینه لوازم یدکی خودروی چانگان ایدو بخرید.

درجه ویسکوزیته روغن‌موتور مناسب چانگان ایدو

قبل از این که بروید سراغ خرید لوازم یدکی و روغن مناسب چانگان ایدو، باید با روغن‌های مناسبی که برای این خودرو تولید می‌شوند آشنایی پیدا کنید. همان‌طور که در بخش‌های قبلی بررسی کردیم، برای مناطق مختلف آب‌وهوایی باید از روغن‌های مختلف با غلظت‌های متنوعی استفاده کنید تا بهترین نتیجه را کسب کنید.

پیشنهادی که برای شما دوستان عزیز داریم این است که با درجه‌های گرانروی مناسب که برای خودروی چانگان ایدو تولید می‌شوند آشنایی پیدا کنید. این‌گونه می‌توانید به بهترین شکل یک روغن‌موتور مناسب را به‌عنوان بهترین روغن چانگان ایدو خریداری کرده و آن را برای خودروی خود استفاده کنید.

به‌طورکلی سه نوع روغن برای این خودرو وجود دارند که استفاده از هر 3 آن‌ها می‌تواند نتایجی مناسب به ارمغان بیاورد. روغن‌موتورهای 10W40، 5W40 و 5W30 مدل‌های مختلف این روغن‌ها هستند. این روغن‌ها به ترتیب از میزان غلظت کم، متوسط و بالایی برخوردار هستند.

به همین دلیل استفاده از آن‌ها باید در شرایط خاص صورت بگیرد تا بهترین نتایج را برای خودروی چینی چانگان ایدو به ارمغان بیاورد. شما می‌توانید با مراجعه به فروشگاه‌های معتبر در زمینه روغن‌موتور و لوازم یدکی، بهترین مدل‌های این روغن را بخرید.

درجه ویسکوزیته روغن‌موتور مناسب چانگان ایدو

سخن پایانی

چانگان ایدو یکی از بهترین و پرفروش‌ترین خودروی‌های شرکت چینی چانگان در بازار ایران است. این برند خودروسازی مدل‌های متنوعی از محصولات خود را وارد بازار کرده که هر کدام باید به شکلی خاص نگهداری شوند. برای این که استهلاک خودروی چانگان ایدو خود را تاحدامکان کاهش دهید، بهتر است که بهترین روغن چانگان ایدو را بخرید.

مدل‌های مختلفی از روغن برای چانگان ایدو در بازار وجود دارد. در این مقاله سعی کردیم به بهترین و دقیق‌ترین شرکت ممکن مدل‌های مختلفی که از روغن مناسب چانگان ایدو وجود دارند را با هم بررسی کنیم. شما دوستان عزیز می‌توانید هر کدام از این مدل‌ها را نسبت به نیاز خود خریداری کرده و از آن در راستای تقویت عملکرد خودروتان استفاده کنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × پنج =