مقالات

روغن مناسب تیگو 5 +بهترین روغن برای موتور و گیربکس تیگو5

بهترین روغن موتور تیگو 5

تیگو 5 اتوماتیک محصول کشور چین است که در سال 2014 ساخته شده است. این خودرو در اکثر تیپ‌های آن شامل یک موتور دولیتری با 4 سیلندر 16 سوپاپ، دارای حجم موتور1972 سی سی تنفس عادی است. این خودرو از دیفرانسیل جلو جهت انتقال نیرو استفاده می‌کند. حداکثر قدرت 139 اسب بخار با ۱۸۰ نیوتن متر گشتاور در 5751 دور،توسط این پیشرانه تولید می‌شود. ۱۳ ثانیه زمان برای شتاب‌گیری از صفر تا صد خودرو تیگو۵ لازم است، نهایت سرعت این خودرو ۱۶۰ الی ۱۶۵ کیلومتر در ساعت است. میزان مصرف سوخت در چرخه ترکیبی ۹ لیتر در هر صد کیلومتر محاسبه شده است. اگر می‌خواهید پس از خرید لوازم یدکی تیگو 5، کارآیی صحیحی داشته باشند، باید از روغن مناسب برای این خودرو غافل نشوید. در ادامه مطلب به بررسی برخی از انواع بهترین روغن برای تیگو 5 می‌پردازیم:

روغن مناسب تیگو 5 برای مناطق گرمسیری

بهترین روغن تیگو 5 در نقاط گرمسیری باید ویژگی‌های منحصربه‌فرد و خاصی را دارا باشد. برای مثال، ماندگاری بالا در مقابل اکسید شدن و انتشار حرارت، مقاومت در دماهای زیاد و عملکرد درست و بهینه در موقعیت‌های تنش حرارتی، از جمله خصوصیات یک روغن کارآمد و مناسب در مناطق گرمسیری است. این روغن باید دارای قدرت محفاظت از موتور در مقابل مشکلات ناشی از رسوبات باشد، و بتواند به نگهداری ویسکوزیته به اندازه در دماهای بالا اقدام کند. بعضی از انواع روغن مناسب تیگو 5 برای مناطق گرمسیری شامل موارد زیر است:

 • روغن موتور بهران سوپر رانا 10W-40
 • روغن موتور الف Evolution 700 FT 10W-40
 • روغن موتور ادینول نیمه سنتتیک 10W-40

روغن مناسب تیگو 5  برای مناطق معتدل

دقت در شرایط آب‌وهوایی منطقه زندگی شما در انتخاب روغن درست برای خودروهای تیگو 5 بسیار حائز اهمیت است. اگر برای خودرو تیگو ۵ روغن مناسب، برای آب و هوای معتدل تهیه کنید، کارکرد خودرو شما بسیار بهتر خواهد شد. بعضی از روغن‌های مناسب برای تیگو ۵ در مناطق معتدل شامل موارد زیر است:

 • روغن موتور ایرانول سوپر رونیا W5_30
 • روغن موتور بهران سوپر W5_30
 • روغن موتور سپاهان سوپر پلاتینیوم W5_30

روغن مناسب تیگو 5 برای آب و هوای سردسیری

روغن موتور کارآمد برای ماشین تیگو 5 در منطقه‌های سردسیر باید قدرت روان‌سازی در دماهای پایین را با سرعت بالا، مقاومت در شرایط سرمای زیاد، محفاظت از موتور در مقابل احتمال به وجود آمدن رسوبات را داشته باشد. به‌علاوه، روغن تیگو 5 باید توانایی انتقال حرارت را به بهترین شکل دارا باشد و حفظ ویسکوزیته کاربردی در دماهای کم را ایجاد کند. در ادامه به شما تعدادی از انواع روغن مفید برای خودرو تیگو 5 در آب‌وهوای سردسیر را، معرفی می‌کنیم:

 1. روغن موتور ادینول ۵W-30 Premium C3-DX
 2. روغن موتور توتال Q Ineo MC3 5W-30
 3. روغن موتور بهران سوپر رانا 5W-30

روغن گیربکس اتوماتیک کاربردی تیگو 5

روغن گیربکس در ماشین‌های تیگو 5 اتوماتیک را باید هر 65 هزار کیلومتر عوض کنید. استفاده از روغن گیربکس cvt نیز برای خودروهای تیگو5 مناسب است. همچنین مقدار مورد نیاز برای حجم مصرفی روغن گیربکس در خودرو‌های تیگو ۵ حدودا ۹ لیتر است. خوب است که در مدت دوره‌ای مربوط به هر سرویس خودرو خود، عوض کردن فیلر گیربکس تیگو۵ را در اولویت قرار دهید. انواع روغن‌های گیربکس اتوماتیک متناسب با خودرو تیگو 5 عبارت‌اند از:

 • روغن گیربکس‌ NISSAN CVT NS_3
 • روغن گیربکسNISSAN CVT NS_2
 • روغن گیربکس اتوماتیک الف ELFMATIC CVT

روغن مناسب تیگو 5

درجه ویسکوزیته روغن موتور کارآمد در خودرو تیگو 5

همیشه باید حواستان به میزان درجه ویسکوزیته روغن‌ تیگو 5 باشد و هر چند وقت یکبار آن را چک کنید. روغنی که 5W30باشد برای خودرو تیگو 5 کابردی است، این مقدار از ویسکوزیته برای نقاط دارای آب‌وهوای معتدل و سرد هم متناسب محسوب می‌شود. بهتر است اگر قرار است در مناطق گرمسیری رانندگی داشته باشید، از ویسکوزیته 5W40 استفاده کنید.

نوع روغن

تعویض بر اساس کیلومتر
گیربکس

 60 هزار کیلومتر

موتور

7 الی 10 هزار کیلومتر
روغن ترمز

40 الی 50 هزار کیلومتر

روغن هیدرولیک

50 هزار کیلومتر

سوال متداول

هر چند هزار کیلومتر روغن موتور خودرو تیگو 5 را باید عوض کرد؟

معمولا باید در هر 7 الی 10 هزار کیلومتر روغن موتور خودرو تیگو5 را تعویض کنید.

برای تعویض روغن گیربکس در خودرو تیگو۵ هر چند هزار کیلومتر باید اقدام کرد؟

شما باید برای تعویض روغن گیربکس اتوماتیک تیگو 5، را در هر 65 هزار کیلومتر اقدام کنید.

فرمول صحیح مورد استفاده از روغن در خودرو تیگو۵ چیست؟

فرمول صحیح استفاده از روغن در خودرو تیگو5، CVT با حجم 8.2 لیتر است.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 14 =