مقالات

روغن تیگو 7 + بهترین روغن موتور و گیربکس چری تیگو 7

روغن مناسب تیگو 7

انتخاب  درست و اصولی روغن موتور و روغن گیربکس مناسب، راندمان و افزایش طول عمر خودرو تیگو 7را فراهم می‌کند.

توجه داشتن به درجه ویسکوزیته روغن، وضعیت آب‌وهوا، زمان دقیق تعویض روغن و کیفیت روغن، از جمله دیگر موارد مهم در انتخاب بهترین روغن برای خودروهای چری تیگو 7 هستند. در هنگام خرید لوازم یدکی تیگو 7 باید توجه و دقت بالایی داشته باشید، به این علت که با کارکرد صحیح خودرو ارتباط مستقیمی دارد و تضمین سلامت جانی شما است. در ادامه، چندین نوع از بهترین روغن خودرو تیگو 7 که برای مناطق مختلف از لحاظ آب و هوایی مناسب هستند را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

روغن مناسب‌ تیگو 7 برای مناطق گرمسیری

در مناطق گرمسیری، به این علت با گرم بودن هوا، روغن‌ها نرم و شل‌تر خواهد شد. ازاین رو، روغن موتور با سطح کیفی SN و بالاتر، در گرید 10w-40 مناسب خودروهای چری تیگو 7 در مناطق گرمسیری هستند. مزایای همچون ثبات حرارتی بالا، پایداری در برابر زنگ‌زدگی و تمیز کردن موتور از جمله ویژگی‌های مهم در این نوع از روغن است. برخی از روغن‌های مناسب مناطق گرمسیری برای خودرو تیگو 7عبارت‌اند از:

 • روغن موتور بهران سوپر رانا 10W-40
 • روغن موتور الف Evolution 700 FT 10W-40
 • روغن موتور ادینول نیمه سنتتیک 10W-40
 • روغن موتور توتال Quartz 7000
 • روغن موتور توتال Q 7000 Energy 10W-40
 • روغن موتور ایرانول رونیا Ronia 10W-40 5L

روغن مناسب‌ تیگو 7 برای آب و هوای معتدل

روغن مناسب‌ تیگو 7 برای آب و هوای معتدل در گرید 5W-40 عنوان می‌شود که روغنی باکیفیت و قابل اعتماد برای ظرفیت روغن 4.5 لیتر است. برخی از روغن‌های‌ تیگو 7 برای آب و هوای معتدل شامل موارد زیر است:

 • روغن موتور فلومکس High Tech 5W-40
 • موتور بهران سوپر رانا 5W-40
 • روغن موتور ادینول 5W-40 Super light
 • روغن موتور الف Evolution FT 5W-40

روغن مناسب‌ تیگو 7 برای آب و هوای سرد سیر

انتخاب روغن مناسب‌ تیگو 7 برای آب و هوای سردسیر خیلی مهم بوده و باید با دقت انجام پذیرد. باید به گرانروی روغن تیگو 7 خریداری شده دقت نمایید تا بتواند گزینه مناسبی برای خودرو‌ شما محسوب شود. روغن موتور SAE 0W-30 برای مناطق بسیار سردسیر گزینه‌ای مناسب خواهد بود. به‌طور کلی، MW_30 برای افراد ساکن در مناطق سردسیری مناسب است و نیازهای خودروهای چری تیگو 7 را برطرف می‌کند.

روغن گیربکس اتوماتیک مناسب‌ تیگو 7

روغن گیربکس در خودروهای تیگو 7  باید هر 55 هزار کیلومتر عوض شود. علاوه‌بر این، میزان حجم روغن گیربکس خودروهای‌ تیگو 7، حدود 1.3 لیتر است.  و در طول هر سرویس دوره‌ای باید نسبت به تعویض فیلتر گیربکس  در خودروهای تیگو 7اقدام کنید. روغن توصیه شده برای گیربکس در خودروهای‌ چری تیگو 7 MTF 94 عنوان می‌شود. برخی از انواع روغن گیربکس اتوماتیک مناسب‌ تیگو 7 عبارت‌اند از:

 • روغن گیربکس‌ ام ‌جی FLYS0005A
 • روغن گیربکس زیک MULTI HT
 • روغن گیربکس آیسین AFW+

درجه ویسکوزیته روغن موتور مناسب ‌تیگو 7

ويسکوزیته روغن یکی از شاخص‌های حائز اهمیت در انتخاب روغن موتور به شمار می‌رود. در خودروی تیگو ۷ درجه روغن مصرفی باید مولتی گرید باشد، تا در تمام دماهاو شرایط مختلف آب و هوایی گرم و سرد  بتواند به بهترین نحو ممکن عمل کند. مناسب‌ترین روغن موتور برای خودروی تیگو ۷ روغن با درجه ویسکوزیته ۵۷۳۰ است.

از  ویژگی های مهم خرید روغن موتور، مربوط به استاندارد API از انجمن نفت در کشور آمریکا است. این شاخص شامل دو حرف میشود حرف اول  نوع موتور  را مشخص می‌کند و حرف دوم نشان می‌دهد درجه کیفیت روغن چقدر است. روغن مناسب برای تیگو ۷  باید هم  شاخص و استاندارد API و هم شاخص SN را دارا باشد. شاخص SN  از  بالاترین درجه کیفیت بین سایر روغن موتورها را برخوردار  است.

نوع روغن

تعویض براساس کیلومتر
روغن موتور

8 الی 10 هزار کیلومتر

روغن‌ گیربکس

55 هزار کیلومتر
روغن هیدرولیک

60 هزار کیلومتر

روغن ترمز

50 هزار کیلومتر

سوالات متداول

هر چند کیلومتر باید درخصوص تعویض روغن خودرو تیگو 7 اقدام نمود؟

در هر 8 هزار الی 10 هزار کلمه باید برای تعویض روغن خودرو تیگو 7 اقدام نمایید.

در هنگام تعویض روغن در خودروهای تیگو 7 باید چه مواردی را مد نظر قرار داد.

در هر بار که روغن موتور خودرو تیگو 7 را عوض می‌کنید باید فیلتر روغن هم تعویض گردد.

حجم روغن موتور تیگو 7 در چقدر است؟

حجم روغن موتور تیگو 7 تقریباً 4.5 لیتر به همراه تعویض فیلتر روغن است.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 6 =