مقالات

بهترین روغن برای ماشین جک S3

بهترین روغن برای ماشین جک S3

 یکی از پرفروش‌ترین خودرو هایی که در بازار ایران وجود دارد خودروی جک S3 است. این خودرو تولید شده در یکی از بهترین خودروسازی‌ها در کشور چین است که نام آن جک موتورز است. افراد زیادی هستند که در کشور ایران از این خودروی پرفروش استفاده می‌کنند. اگر شما هم دارنده خودروی جک S3 هستید باید به یک نکته مهم توجه کنید. این نکته روغن جک S3 است که باید زمان خرید لوازم‌یدکی جک S3 به آن بیشترین توجه را بکنید.

 شما باید از بهترین روغن‌موتور و روغن گیربکس برای این خودرو استفاده کنید. ساختار داخلی این خودرو به شکلی است که درصورتی‌که از روغن مناسب برای آن استفاده نکنید عملکرد آن با مشکل مواجه خواهد شد. به همین دلیل پیشنهاد ما این است که از بهترین محصولات و روغن‌موتورها برای این خودرو بهره ببرید. همراه ما باشید تا در این مقاله به بررسی دقیق بهترین روغن‌موتورها برای خودروی جک S3 بپردازیم.

روغن مناسب جک S3 برای مناطق گرمسیری

یکی از انواع مدل‌هایی که برای روغن جک S3 وجود روغن‌هایی هستند که برای مناطق گرمسیر مناسب است. مناطق گرمسیر زیادی در کشور ایران وجود دارند که افراد مختلفی در آن‌ها از خودروی جک بهره می‌برند. به دلیل خشکی هوا و عدم وجود رطوبت مناسب باید از روغن‌های مخصوصی استفاده کنید که برای این آب‌وهوا مناسب هستند. متخصصان خودرو روغن‌موتورهایی که درجه گرانروی 5W40 را دارا هستند برای مناطق گرمسیر در این خودرو پیشنهاد می‌کنند. بهترین محصولاتی که برای این آب‌وهوا در بازار موجود هستند عبارت‌اند از:

 • روغن ایرانول سوپر رویال
 • روغن‌موتور بهران سوپر رانا
 • روغن‌موتور بوش مدل لاکچری SN
 • روغن‌موتور ادینول SP
 • روغن‌موتور کاسترول مدل مگناتک SN

روغن مناسب جک S3 برای آب و هوای معتدل

آب‌وهوای معتدل آب‌وهوایی است که نه میزان رطوبت به‌شدت کم یا زیاد است، و نه دمای هوا به‌شدت سرد یا گرم است. پس می‌توان با خیالی راحت هر مدل روغن جک S3 را استفاده کرد. بهترین مدل‌هایی که برای این آب‌وهوا مناسب هستند شامل موارد زیر می‌شوند:

 • روغن‌موتور زیک X5 5W30
 • روغن‌موتور زیک X7-5w30
 • روغن‌موتور ایرانول سوپر رونیا

روغن مناسب جک S3 برای آب و هوای سرد سیر

آب و هوای سردسیر آب هوایی است که رطوبت هوا معمولاً در آن زیاد بوده و دما نیز بسیار سرد است. به همین دلیل باید از روغن جک S3 رقیق‌تری برای خودروی خود استفاده کنید. مدل‌هایی که دارای گرانروی 5W30 هستند برای این مناطق مناسب هستند. بهترین مدل‌های این چنینی شامل موارد زیر هستند:

 • روغن‌موتور اسپیدی سوپر پلاتینیوم
 • روغن‌موتور ایرانول سوپر رونیا

روغن گیربکس اتوماتیک مناسب جک S3

گیربکس‌های اتوماتیک به شکل خاصی کار می‌کنند و عملکرد آن‌ها نسبت به گیربکس‌های دستی متفاوت است. به همین دلیل باید در انتخاب روغن‌موتور آن توجه داشته باشید که حتماً دارای درجه گرانروی 75w90 یا 80W90 باشد. روغن جک S3 که برای گیربکس‌اتوماتیک مناسب است شامل موارد زیر هستند:

 • روغن گیربکس اتوماتیک الف ELFMATIC CVT
 • روغن بهران اتوماتیک CVT
 • FLUID MATIC CVT MV

روغن گیربکس دستی مناسب جک S3

روغن گیربکس‌های دستی در خودروی جک با مدل‌های اتوماتیک آن تفاوت‌های زیادی دارد. این امر به دلیل ساختار متفاوت این دو جعبه‌دنده است. محصولاتی که دارای گرید 75W90 با سطح کیفی GL-4 یا بالاتر برای این استفاده مناسب هستند. بهترین مدل‌هایی که در این دسته‌بندی قرار می‌گیرند عبارت‌اند از:

 • روغن گیربکس الف Gearelf 5
 • روغن دنده توتال Transmission TM
 • روغن دنده ثمین اسپیدی
 • روغن دنده بهران سمند ویژه

درجه ویسکوزیته روغن‌موتور مناسب جک S3

 در خودروی جک S3 باید از روغن‌موتوری استفاده کنید که دارای درجه ویسکوزیته یا همان گرانروی مناسبی برای خودرو است. درجه ویسکوزیته روغن جک S3 به معنای میزان غلظت این روغن است. هر چه میزان غلظت روغن‌موتور یا گیربکس بیشتر باشد استفاده از آن بیشتر برای فصول گرم یا مناطق گرمسیر مناسب خواهد بود.

 از طرف دیگر میزان غلظت پایین برای آب‌وهوای سرد است تا عملکرد موتور را به بهترین شکل کنترل کند. در خودروی جک S3 باید از روغن‌هایی که از درجه گرانروی یا ویسکوزیته 5W40 یا 5W30 برخوردار هستند استفاده کنید.

درجه ویسکوزیته روغن‌موتورسخن پایانی

مهم‌ترین چیزی که برای خودروی جک S3 وجود دارد روغن جک S3 است. شما باید زمان خرید این خودرو بیشترین توجه را به روغن آن بکنید. روغن‌موتور مهم‌ترین بخش آن را تشکیل داده و می‌تواند در عملکرد خودرو موثر باشد. در این مقاله دنیای یدکی احمدی هر چیزی که برای بررسی روغن‌موتور و گیربکس این خودروی محبوب نیاز داشتید را بررسی کردیم و بهترین مدل‌هایی که برای آن وجود داشت را نیز به شما معرفی نمودیم. ای نکته را باید بدانید روغن هر خودرو متفاوت است و اگر نیاز به طلاع از روغن مناسب جک s5 دارید میتوانید به صفحه مربوطه مراجعه کنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 5 =