مقالات

بهترین روغن مناسب جک J4 + بهترین روغن موتور و گیربکس

بهترین روغن ماشین جک J4

از مهم‌ترین مواردی که برای هر خودرویی وجود دارد روغن‌موتور است. هنگام خرید لوازم یدکی جک J4 باید به خرید موارد زیادی توجه داشته باشید. خرید روغن جک J4 یکی از مهم‌ترین کارهای است که باید انجام دهید. اما بهترین نوع روغن‌موتور در خودروی جک J4 چگونه است؟ کدام مدل روغن‌موتور برای این خودرو مناسب است؟ همراه ما باشید تا در این مقاله به بررسی دقیق بهترین روغن جک J4 بپردازیم.

روغن مناسب جک J4 برای مناطق گرمسیری

برای خرید روغن جک J4 باید به فصل و آب‌وهوای منطقه خود توجه کنید. عملکرد موتور خودرو در هر نوع آب‌وهوایی تغییر پیدا می‌کند و همین موضوع نیز باعث شده تا خرید یک روغن‌موتور مناسب برای مناطق مخصوص مهم باشد.
مناطق گرمسیر از مهم‌ترین و پر سرنشین‌ترین مناطقی هستند که در کشور ایران وجود دارند. برای این که عملکرد خودروی جک در این مناطق به بهترین شکل انجام گیرد باید روغنی متناسب با آب‌وهوای گرمسیر در این خودرو بریزید. بهترین روغن‌های این شرایط شامل موارد زیر هستند:

 • روغن موتورهای 10W-40
 • 15W-40
 • 10W-50
 • 15W-50

روغن مناسب جک J4 برای آب و هوای معتدل

از دیگر مناطقی که در کشور ایران وجود دارد مناطق با آب‌وهوای معتدل هستند. مناطق معتدل دارای گرمای زیادی نیستند و همین موضوع نیز موجب شده تا حساسیت روغن جک J4 در این مناطق کمتر باشد. بااین‌حال متخصصین پیشنهاد داده‌اند تا از روغن‌موتورهای 10W30 در مناطقی که از آب‌وهوای معتدل برخوردارند استفاده کنید.

روغن مناسب جک J4 برای آب و هوای سرد سیر

اگر در مناطق سردسیر کشور ایران زندگی می‌کنید و می‌خواهید با روغن جک J4 عملکرد آن را به‌درستی تنظیم کنید، باید از روغن‌هایی بهره ببرید که در این شرایط آب‌وهوایی سازگار هستند. باید از مناطق سردسیر یا فصل زمستان که هوا کمتر می‌شود از روغن‌موتورهای رقیق‌تری که دارای غلظت کمتری هستند استفاده کنید که درجه ویسکوزیته آن کم باشد. روغن‌موتورهای زیر توسط متخصص‌های تعمیرات خودرو به کسانی که در مناطق سردسیر کشور زندگی می‌کنند پیشنهاد می‌شوند:

 • 5W40
 • 0W40

روغن گیربکس اتوماتیک مناسب جک J4

اگر دارای خودروی جک J4 دنده‌اتوماتیک هستید باید این نکته را بدانید که این خودرو نیازمند این است که روغن گیربکس آن هر چند وقت یکبار تعویض شود.
به همین دلیل زمان تعویض این روغن باید بهترین کیفیت از آن را درون گیربکس خودرو بریزید تا عملکرد آن به بهترین شکل انجام گیرد. بهترین مدل‌هایی که از این روغن‌ها وجود دارند شامل موارد زیر هستند:

 • روغن‌های CVT سبز رنگ
 • روغن‌های CVT قرمز رنگ
 • روغن‌هایی که در دمای اتاق زرد دیده می‌شوند
 • روغن‌های گیربکس CVT برند نیسان

روغن گیربس دستی مناسب جک J4

اما اگر خودروی جک J4 تان دستی بود باید چه‌کار کنید؟ اگر خودروی شما از گیربکس دستی استفاده می‌کند باید روغن‌های متفاوتی را نسبت به مدل‌هایی که از سیستم تعویض اتوماتیک استفاده می‌کنند بهره ببرید. بهترین مدل‌هایی که برای این کاربرد در دسترس شما قرار گرفته‌اند شامل موارد زیر هستند:

 • روغن گیربکس ایدیمیتسو
 • روغن گیربکس آیسین
 • روغن گیربکس راونول آلمان
 • و…

تمامی این برندها مدل‌های مختلفی از روغن گیربکس دارا هستند که می‌توانید نسبت به کاربرد روغن‌ها بهترین را برای خودروی خود انتخاب کنید.

درجه ویسکوزیته روغن‌موتور مناسب جک J4

و اما آخرین نکته‌ای که باید زمان خرید روغن جک J4 توجه کنید درجه ویسکوزیته روغن‌موتور است. روغن‌موتور از یک معیاری بهره می‌برد که میزان گرانروی و غلظت آن را مشخص می‌کند. درصورتی‌که می‌خواهید بهترین مدل از روغن‌موتور و روغن گیربکس را برای خودروی جک خود خریداری کنید باید بهترین درجه ویسکوزیته مناسب با خودروی خود را بدانید. میزان مناسبی که معمولاً پیشنهاد می‌شود برای خودروی جک J4 از درجه ویسکوزیته در نظر داشته باشید میزان 10W-40 است. به این نکته توجه کنید درجه ویسکوزیته روغن هر خودرو متفاوت است و برای اطلاع از درجه ویسکوزیته روغن موتور مناسب جک j5 میتوانید به صفحه وبلاگ آن مراجعه کنید.

درجه ویسکوزیتهسخن پایانی

خودروی جک J4 یکی از خاص‌ترین خودرو های چینی است که در بازار ایران قرار دارد. این خودروی فوق‌العاده مشتریان زیادی دارد و همین موضوع فروش انواع روغن جک J4 را نیز بیشتر کرده است. در این مقاله به بررسی بهترین روغن‌موتورهایی که برای این خودرو وجود دارد پرداختیم.با استفاده از این روغن‌موتورها هرگز خودروی جک شما دچار مشکل نخواهد شد و عملکرد آن همیشه در بهترین شکل ممکن خواهد بود.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + شش =